Siju no WPC kompozītmateriāla montāža

Montējot rāmi no WPC sijām, ieteicams ievērot rekomendētos attālumus. Tas novērsīs terases nestabilitāti.
Montējot terasi uz bitumena seguma, ieteicams zem kompozītmateriāla sijām novietot aizsargstaprlikas, kuru platums ir vismaz 60 mm. Gumijas, bitumena starplikas pasargās jumta pārsegumu no deformācijas un plaisāšanas. Novietojot balstus uz betona, flīžu starplikas samazina WPC siju slīdēšanu.

TERASES AR WPC SIJĀM

Tas ir optimālais risinājums gataviem segumiem: betonam, flīzēm, jumta segumam, kad nav nepieciešams palielināt vai koriģēt terases augstumu.

Terases pamatnes konstrukcija jāmontē ar nelielu slīpumu (+/- 10mm/m), lai nodrošinātu ūdens noplūšanu. Koksnes polimēra kompozītmateriāla griešanai un apstrādei der parastie koka griešanas instrumenti. Jāizvairās no zāģu, kas paredzēti neapstrādātai koksnei, izmantošanas.

Kompozītmateriāla rāmim iesakām izmantot WPC sijas 30x50mm. Attālumam starp sijām nevajadzētu pārsniegt 350-400mm. Spraugu starp aizsargstarplikām ieteicams izvedot līdzīgi – 350-400mm.

Terases pamatnes konstrukcija

Lai plāksni ar koka skrūvēm piestiprinātu pie WPC sijas, vienmēr ir nepieciešams iepriekš izurbt caurumus koksnes polimēra kompozītmateriālā. Izurbtā urbuma diametram jābūt mazākam par skrūves diametru. Ieteicamais skrūves diametrs ir 3,5 mm, tad urbtā cauruma diametram jābūt 2,5-3 mm. Urbjot, urbis laiku pa laikam jāizvelk no urbuma, lai no tā iztīrītos zāģskaidas.

Vietās, kur beidzas viens terases dēlis un sākas cits (dēļu savienojuma vieta), blakus viena otrai jāmontē divas sijas. Ja dēļu savienojums ir jau uz esošas sijas, nav nepieciešams ievietot citu.

Terases konstrukcijas kopējais augstums no pamatnes ar LIGHT tipa dēli – apmēram 60mm, ar STRONG tipa dēli – apmēram 55mm.

Terases dēļu montāža

 1. Pirmā terases dēļa nostiprināšanai izmanto metāla sākuma stiprinājumu. Dēļus sāk stiprināt no malas, kas robežojas ar māju.
 2. Pārējie dēļi tiek piestiprināti, izmantojot standarta metāla stiprinājumus.
 3. Pēdējais dēlis tiek piestiprināts, izmantojot pašskrūvējošās skrūves, kas ieskrūvētas šķērseniski dēļa malai.
 4. Dēļu savienojumos un vietās, kur tie robežojas ar malu (apdares) dēļiem, mājas sienām vai citiem objektiem, jāatstāj 5-10 mm atstarpe.
 5. Lai dēļus piestiprinātu no augšas, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm attālumā no dēļa malas.
 6. Ja rāmja sija ir izgatavota no koksnes polimēra kompozītmateriāla, tad, ieskrūvējot koka skrūves, ir jāizurbj sagataves caurums, kura diametram jāsakrīt ar izmantotās kokskrūves serdes diametru (proti, koka skrūves iekšējo daļu bez vītnes). Lai izvairītos no urbumu urbšanas, iesakām izmantot atbilstošas koka skrūves.

Uzmanību! Koksnes polimēra kompozītmateriāla dēļus nevar piestiprināt pie pamatnes ar naglām.

Normālos laika apstākļos dēļu savienojuma vietā jāatstāj 5 mm attālums. Karstā laikā (vairāk nekā 25°C) un tiešos saules staros, kad terases dēļi var sasilt līdz 40°C, nav ieteicams atstāt atstarpi siltuma izplešanās kompensācijai.

wpc kompozits

Terases sānu apdare, malu pārklāšana

Apšuves/apdares pildītais dēlis STRONG 15x80mm. To var piestiprināt tieši pie rāmja. Stūros dēļi ir savienoti. Starp dēļiem un savienojuma vietām jāatstāj 5 mm atstarpe. Montējot taisni, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm no dēļa malas.

Pirms apdares dēļa piestiprināšanas ar pašskrūvējošo skrūvi pie WPC sijām, izurbiet caurumu, kas ir par 1 mm lielāks nekā pašskrūvējošās skrūves diametrs.

WPC Terases sānu apdare

Dobjš apdares dēlis LIGHT 25x150mm vai apdares dēlis NORDIC 25x150mm. To var piestiprināt tieši pie rāmja vai izmantojot sākotnējos stiprinājumus. Stūros dēļi tiek savienoti 45°leņķī. Starp dēļiem un savienojuma vietām jāatstāj 5 mm atstarpe. Montējot tieši, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm no dēļa malas. 

Pirms apdares dēļa piestiprināšanas ar pašskrūvējošo skrūvi pie WPC sijām vai koka sijām izurbiet caurumu, kas ir par 1 mm lielāks nekā pašskrūvējošās skrūves diametrs.

Terases sānu apdare
Terases sānu apdare

Dobjš terases dēlis LIGHT vai pildīts STRONG. Tos var piestiprināt tieši pie rāmja vai izmantojot standarta stiprinājumus. Starp dēļiem un savienojuma jāatstāj 5 mm atstarpe. WPC leņķis 40x40mm tiek izmantots, lai nosegtu dēļu augšējās malas. Mēs iesakām to piestiprināt ar elastīgu līmi.

terases apdares

Izmantošana pēc instalēšanas

Pēc terases būvniecības tā iegūst gaišāku nokrāsu apmēram mēneša laikā. Tas ir parasts koksnes kompozītmateriāla process. Šī iemesla dēļ pirmajos terases lietošanas mēnešos mēs iesakām pastāvīgi mainīt puķu podu vai citu priekšmetu atrašanās vietu uz terases.

 • 100% pārstrādājams
 • Neslīdoša virsma
 • Nav nepieciešama apkope
 • Neatstāj skabargas
 • Eiropeisks produkts
 • Izturīgs pret apkārtējo vidi
 • Koka izstrādājums
 • Viegli montēt