Terases siju ar atbalstiem montāža

Montējot rāmja metāla sijas, ieteicams ievērot rekomendētos attālumus. Tas novērsīs terases nestabilitāti.
Montējot terasi uz bitumena seguma, ieteicams zem atbalstiem (balstiem) ievietot aizsarggumiju 200x200mm, kas pasargās jumta segumu no deformācijas un plaisāšanas. Novietojot balstus uz betona, flīžu aizsarggumija samazinās balstu slīdēšanas efektu.

terases montāža ar pjedestāliem

Terases pamatnes konstrukcija jāmontē ar nelielu slīpumu (+/- 10mm/m), lai nodrošinātu ūdens noplūšanu. Koksnes polimēra kompozītmateriāla griešanai un apstrādei der parastie koka griešanas instrumenti. Jāizvairās no zāģu, kas paredzēti neapstrādātai koksnei, izmantošanas.

Vienam metāla rāmim ieteicams izmantot metāla sijas 40x30mm vai 60x40mm, novietojot tās uz balstiem 350-400mm attālumā. Attālums starp pašiem balstiem nedrīkst pārsniegt 1000mm. Mēs iesakām sastiprināt balstu ar siju, izmantojot leņķus.

Dubultā metāla rāmja pirmajai kārtai mēs piedāvājam izmantot cinkotus profilus (lāgas) 60x40x2.0mm, ik pēc 1000-1200mm. Otrajai kārtai var montēt cinkotus profilus (sijas) 40x30x1,5mm, ik pēc 350-400mm tos sastiprinot ar pirmo kārtu ar metāla leņķiem. Līdzīgi, lietojot leņķus, mēs iesakām pastiprināt arī balstu ar metāla siju.

Terases pamatnes konstrukcija (rāmis)

Vietās, kur beidzas viens terases dēlis un sākas cits (dēļu savienojuma vieta), blakus viena otrai jāmontē divas sijas. Ja dēļu savienojums ir jau uz esošas sijas, nav nepieciešams ievietot citu.

Terases dēļu montāža

 1. Pirmā terases dēļa nostiprināšanai izmanto metāla sākuma stiprinājumu. Dēļus sāk stiprināt no malas, kas robežojas ar māju.
 2. Pārējie dēļi tiek piestiprināti, izmantojot standarta metāla stiprinājumus.
 3. Pēdējais dēlis tiek piestiprināts, izmantojot pašskrūvējošās skrūves, kas ieskrūvētas šķērseniski dēļa malai.
 4. Dēļu savienojumos un vietās, kur tie robežojas ar malu (apdares) dēļiem, mājas sienām vai citiem objektiem, jāatstāj 5-10 mm atstarpe.
 5. Lai dēļus piestiprinātu no augšas, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm attālumā no dēļa malas.
 6. Ja rāmja sija ir izgatavota no koksnes polimēra kompozītmateriāla, tad, ieskrūvējot koka skrūves, ir jāizurbj sagataves caurums, kura diametram jāsakrīt ar izmantotās kokskrūves serdes diametru (proti, koka skrūves iekšējo daļu bez vītnes). Lai izvairītos no urbumu urbšanas, iesakām izmantot atbilstošas koka skrūves.

Uzmanību! Koksnes polimēra kompozītmateriāla dēļus nevar piestiprināt pie pamatnes ar naglām.

Normālos laika apstākļos dēļu savienojuma vietā jāatstāj 5 mm attālums. Karstā laikā (vairāk nekā 25°C) un tiešos saules staros, kad terases dēļi var sasilt līdz 40°C, nav ieteicams atstāt atstarpi siltuma izplešanās kompensācijai.

wpc kompozits

Terases sānu apdare, malu pārklāšana

Apšuves/apdares pildītais dēlis STRONG 15x80mm. To var piestiprināt tieši pie rāmja. Stūros dēļi ir savienoti. Starp dēļiem un savienojuma vietām jāatstāj 5 mm atstarpe. Montējot taisni, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm no dēļa malas.

Pirms apdares dēļa piestiprināšanas ar pašskrūvējošo skrūvi pie metāla profila, izurbiet caurumu, kas ir par 1 mm lielāks nekā pašskrūvējošās skrūves diametrs.

WPC Terases sānu apdare

Dobjš apdares dēlis LIGHT 25x150mm vai apdares dēlis NORDIC 25x150mm. To var piestiprināt tieši pie rāmja vai izmantojot sākotnējos stiprinājumus. Stūros dēļi tiek savienoti 45°leņķī. Starp dēļiem un savienojuma vietām jāatstāj 5 mm atstarpe. Montējot tieši, stiprinājuma vietai jābūt vismaz 30 mm no dēļa malas. 

Pirms apdares dēļa piestiprināšanas ar pašskrūvējošo skrūvi pie metāla profila vai koka sijas izurbiet caurumu, kas ir par 1 mm lielāks nekā pašskrūvējošās skrūves diametrs.

Terases sānu apdare
Terases sānu apdare

Dobjš terases dēlis LIGHT vai pildīts STRONG. Tos var piestiprināt tieši pie rāmja vai izmantojot standarta stiprinājumus. Starp dēļiem un savienojuma jāatstāj 5 mm atstarpe. WPC leņķis 40x40mm tiek izmantots, lai nosegtu dēļu augšējās malas. Mēs iesakām to piestiprināt ar elastīgu līmi.

terases apdares

Izmantošana pēc instalēšanas

Pēc terases būvniecības tā iegūst gaišāku nokrāsu apmēram mēneša laikā. Tas ir parasts koksnes kompozītmateriāla process. Šī iemesla dēļ pirmajos terases lietošanas mēnešos mēs iesakām pastāvīgi mainīt puķu podu vai citu priekšmetu atrašanās vietu uz terases.

 • 100% pārstrādājams
 • Neslīdoša virsma
 • Nav nepieciešama apkope
 • Neatstāj skabargas
 • Eiropeisks produkts
 • Izturīgs pret apkārtējo vidi
 • Koka izstrādājums
 • Viegli montēt