Kompozītmateriālu izmantošana un perspektīvas

Koksnes polimēra kompozītmateriāls (WPC) ir izturīgs un tam nav nepieciešama īpaša kopšana, padarot to par lielisku alternatīvu kokam. Tirgū ir dažādu ražotāju produkti, kas atšķiras pēc sastāva, izmēriem un izskata. Lai izvēlētos kvalitatīvu produktu, mums jānovērtē ne tikai tehniskie parametri, bet arī produkta sertifikāts. Sertifikāts ir produkta kvalitāti apliecinošs dokuments. Eiropas WPC dēļu kvalitāte atšķiras no ķīniešu. Visu materiālu galvenās sastāvdaļas ir koksne un plastmasa, taču vissvarīgākais ir piedevas. Stabilizatori un piedevas dārgākas un no tām ir atkarīga produkta ilgmūžība. Galerijas sadaļā ir video materiāls, kurā tiek pārbaudīti tirgū pieejamie produkti un parādītas to atšķirības.

Mūsu valstī lielākā daļa cilvēku ir pārliecināti, ka koks ir lētāks, taču tas nav izturīgs. Koksnei nepieciešama kopšana, savukārt, izvēloties kompozītmateriāla dēļus, nebūs nepieciešamas papildu izmaksas slīpēšanai vai pārkrāsošanai. Patērētāji izvēlas koksni arī tāpēc, ka tā ir videi draudzīgs materiāls, taču ir svarīgi apzināties, ka kompozītmateriāliem izmanto pārstrādātu koksni. Pieaugot pieprasījumam pēc kompozītmateriāliem, samazināsies pieprasījums pēc dabīgā koka. Ir svarīgi arī zināt, ka koksne tiek apstrādāta ar ķīmiskām vielām, lai tā būtu izturīga pret kaitēkļiem.

Koksnes polimēra kompozītmateriāls ir videi draudzīgs, jo tā sastāvdaļas nekaitē videi. WPC produkti sastāv no PE (augstas kvalitātes polimēri) un koka putekļiem. Pateicoties termoplastiskai saistvielai un koksnes putekļiem, šis produkts ir izturīgs, tāpēc tas ir ideāli piemērots āra terasēm, fasādēm vai žogiem. Kompozītmateriālus plaši izmanto valstīs ar skarbu klimatu, tāpēc pieprasījumam pēc tiem mūsu valstī vajadzētu pieaugt.

WPC dēļi tiek plaši izmantoti terasēm. Ar elektroniskā Terases kalkulatora palīdzību jūs varat ātri iegūt provizorisku terases cenu un vizualizāciju. Šo kalkulatoru ir viegli lietot, jo pietiek ievadīt terases izmērus un dēļu stāvokli. Ar tā palīdzību ir iespējams novērtēt vairākas iespējas, izvēlēties piemērotāko un nosūtīt pieprasījumu pēc detalizētāka komerciāla piedāvājuma.

Izgatavots ES, paredzēts izmantošanai ziemeļu klimatā.

Izgatavots ES, paredzēts izmantošanai ziemeļu klimatā.

Onewood produktu sastāvs

Izvēloties WPC terases dēļus, ieteicams izvēlēties rāmi no alumīnija konstrukcijām vai cinkota metāla profiliem. Novērtējot visas terases izmaksas, rāmis aizņem nelielu daļu, tāpēc iesakām ieguldīt izturīgākā materiālā. Izvēloties koka rāmi, pēc dažiem gadiem pastāv iespēja, ka visu vajadzēs demontēt un nomainīt.

Terases montāžai var piedāvāt vairākus risinājumus. Viens no tiem ir izmantot polimēru montāžas savienojumu QuikSet, ko var izmantot kā alternatīvu betonam. Šīs masas pamatā ir sintētiskie sveķi, tas sastāv no diviem komponentiem, kuri ļauj maisījumam ātri sacietēt. Arī pāli var vienkārši betonēt. Terases montāžai ir iespējams izmantot arī metāla vai betona skrūvpāļus. Uz grants vai sablīvētas augsnes izmantojiet īpašas betona platformas vai plastmasas balstus.

Novērots, ka lielāku popularitāti iegūst terases dēļi ar koksnes rakstu. Piedāvājumā ir pildīts terases dēlis ar koksnes rakstu. Tā cena ir augstāka, taču tā popularitāte ir saistīta ar to, ka ir ērti pa to staigāt basām kājām, virsma ir neslīdoša, un izskats atgādina koku.

WPC kompozītmateriāla flīzēm ar koksnes tekstūru arī ir savas priekšrocības, piemēram, ātra un ērta montāža un cena. Parasti tās izmanto balkoniem vai iepriekš sagatavotiem segumiem (betons, āra flīzes, bruģis).

WPC žogu dēļi ir izgatavoti no koksnes polimēra kompozītmateriāla, kam var būt arī koksnes raksts. Cilvēki arvien vairāk izvēlas atvērtu un zemāku žogu, kā arī novērots, ka biežāk dēļu horizontālais izvietojums bez koka raksta tiek pieskaņots ēkām.

Fasādei tāpat izmanto WPC fasādes apdari ar koksnes imitāciju. Populārākā krāsa ir tumši pelēka. Tas, iespējams, ir vairāk saistīts ar praktiskumu, taču balti dēļi izskatās īpaši iespaidīgi. Blakus tumšai mājai var ierīkot baltu terasi. Šāds kontrasts var radīt interesantu efektu.

Ticams, ka koksnes polimēra kompozītmateriālu tā pozitīvo īpašību dēļ tiks plašāk izmantots arhitekti un dizaineri, kuri radīs interesantus darbus. Pieaugot pieprasījumam, var izveidot un atklāt jaunus toņus.

  • 100% pārstrādājams
  • Neslīdoša virsma
  • Nav nepieciešama apkope
  • Neatstāj skabargas
  • Eiropeisks produkts
  • Izturīgs pret apkārtējo vidi
  • Koka izstrādājums
  • Viegli montēt